Накагами спечели състезанието в Moto2

Такааки Накагами сложи край на дългогодишната "суша" на японските състезатели в световния шампионат по мотоциклетизъм на писта, след като спечели Гран при на Холандия в клас Moto2. Капки дъжд нарушиха подготовката на пилотите минути преди началото на 24-те обиколки на пистата край Асен, а надвисналите тъмни облаци принудиха някои пилоти да поемат рискове. Това важеше най-вече за швейцареца Томас Люти, който запази първото си място от квалификациите и поведе рано в надпреварата. Накагами, който беше най-бърз в сутрешната загрявка, се движеше в челната петица още от самото начало, но в шестата обиколка доближи водачите Франко Морбидели и Люти. Японецът изпревари швейцареца, загубил малко по-рано първото си място, а в деветия тур на пистата мина и пред Морбидели. Две обиколки преди края пък състезанието беше прекратено с червен флаг.

Японецът спечели първа победа за сезона с време 34:33.948 минути, а Йоан Зарко финишира с две секунди пасив на второто място. Това позволи на французина да поведе в класирането с актив от 126 точки, колко има и завършилият на шесто място испанец Алекс Ринс. Италианецът Франческо Баная спечели драматично състезанието в клас Moto3, след като завърши с 39 стотни пред сънародника си Фабио Ди Джанантонио. Лидер в генералното класиране остана южноафриканецът Брад Байндър, който води с 48 точки пред испанеца Хорхе Наваро.