Спряха победния ход на Стойчо в Казахстан

Победната серия на Стойчо Младенов в Атирау неочаквано приключи у дома срещу Шахтьор Караганди (0:0) в мач от 18-ия кръг на казахстанската лига. След като тръгна с три поредни победи при българския спец, тимът не успя да се справи с подсилената отбрана на 10-ия в класирането. Въпреки това Атирау остава на шестата позиция, която праща в плейофите за титлата. До края на редовния сезон (в края на юли) остават пет кръга, като момчетата на Младенов имат и мач по-малко.

По-рано през деня Иртиш обърна Жетису от 0:1 до 3:1 и се върна на второ място в класирането, вече само на 6 точки от лидера Астана. Тимът на Херо получи ранен гол от Боровски (13), но след 20 минути Осман Джалоу изравни. След като голмайсторът на Жетису бе изгонен в 53-ата минута, Иртиш наложи волята си, макар и едва в последните 10 минути. Игнасио Фернандес вкара в 82-ата, а Роман Муртазаев оформи крайния резултат в 88-ата минута.