Футболисти, ръководители и фенове на Левски отбелязават 81 години от рождението на Гунди

Георги Иванов победи еврошампион за балканското злато на гюле

Националният рекордьор в тласкането на гюле Георги Иванов покаса класа на Балканиадата по лека атлетика в румънския град Питещ и спечели златния медал в сектора с доста силен опит от 20.62 метра, негов личен рекорд за сезона. Подготвящият се под ръководството на Борис Воденичаров състезател записа този резултат още при първото си излизане в кръга. Иванов направи още два успешни опита, в които отново премина границата от 20 метра - 20.15 м и 20.28 м. Българинът изпревари европейския шампион в зала от Гьотеборг 2013 и Асмир Колашинац (Сърбия), който остана втори с 20.02 м. Бронзовия медал в състезанието спечели представителят на домакините Андрей Рарес Тоадер с 19.98 м.

Титлата на Георги Иванов е трета за България от първия ден на балканската надпревара. По-рано днес златни медали извоюваха Ивет Лалова-Колио на 100 м и Митко Ценов на 5000 м. Бронзови отличия за родния отбор спечелиха Денис Димитров на 100 м и Силвия Дънекова на 3000 м стийпълчейз.