България остава без победа и след тежко 0:3 от Бразилия (ВИДЕО)

Волейболистите от националния отбор на България продължават да са без победа в тазгодишната Световна лига. Момчетата на Пламен Константинов паднаха от световния №1 Бразилия с 0:3 (14:25, 21:25, 12:25) във в последния си мач от турнира в Група F от първа дивизия, игран този следобед пред едва около 500 зрители в зала "Александър Николич (б.р. бивша зала "Пионир") в сръбската столица Белград. В залата отново имаше сериозна агитка от Българския национален волейболен фенклуб начело с президента му Георги Христов, както и малка група привърженици на "Селесао".

Така българите завършиха турнира в групата на последното 4-о място и продължават да са без победа в Лигата през тази година. "Селесао" пък приключи в Група F с 2 победи, 1 загуба и 6 точки. По-късно тази вечер е последната среща в групата между домакините от Сърбия и Иран. Във временното общо класиране на цялата дивизия Бразилия най-вероятно ще остане на второ място с 5 победи, 1 загуба и 15 точки. България пък е на предпоследното 11-о място без нито победа и спечелена точка и геймово съотношение 4:18. Следващата седмица са последните турнири от груповата фаза в първа дивизия на Световната лига. "Трикольорите" ще летят до Далас (САЩ), където в Група Н ще играят срещу домакините, олимпийския шампион Русия и Австралия. Бразилия пък ще пътува до Нанси за мачовете от Група G срещу европейските първенци от Франция, световния шампион Полша и Белгия.

Първият гейм на срещата започна отлично за "Селесао", които бързо поведоха с 4:1 след атака през центъра на Маурисио Соуса, ас на Рикардо Лукарели и технично пускане на Маурисио Боржеш. Въпреки тайм-аута за Пламен Константинов, последваха блокада на Уолъс Де Соуса и контра на Боржеш и 6:1. Разликата се запази до 8:3 след нова пусната топка на Боржеш. Пусната топка на бразилския разпределител Бруно Резенде и 10:4. Преднината на Бразилия стана 13:6 след бърза контра през центъра на Маурисио Соуса. Второто техническо прекъсване пък дойде при резултат 16:10 след грешка от сервис на Тодор Скримов. Двата тима продължиха равностойно до 19:13, след което Бразилия увеличи преднината си до 22:13 след две отлични атаки от втора линия на Боржеш. В крайна сметка момчетата на Бернардо Резенде взеха гейма с убедителното 25:14 след грешка в атака на влезлия като резерва за българския тим Бранимир Грозданов.

Втората част тръгна равностойно до 3:3, след което Бразилия дръпна с 5:3 след две поредни атаки на Уолъс Де Соуса. Последва равенство при 6:6 след две грешки на бразилците. Техническата пауза пък дойде при минималнаа преднина за "лъвовете" - 8:7. Разликата леко нарасна на 12:10 след ас на Светослав Гоцев, а след това до 14:11 след силна контра на Цветан Соколов. България запази предимството си до 16:13 след нова атака на Цецо Соколов. Постепенно "Селесао" успя да изравни при 17:17 след аут на Соколов и мощна контра блок-аут на Рикардо Лукарели. След равенството при 18:18 последва ново технично пускане на Маурисио Боржеш - 19:18 за Бразилия и тайм-аут за Пламен Константинов. Въпреки това, блокада на Маурисио Соуса и силен ас на Лукарели и 21:18. Независимо от усилията на българските момчета, Бразилия успя да затвори гейма в своя полза при 25:21 след аут на Цецо Соколов и контра на Уолъс.

За началото на третия гейм в игра за България се появи младият център Алекс Грозданов на мястото на капитана Виктор Йосифов. Самата част стартира много добре за бразилците, които поведоха с 3:0 след атака през центъра на Маурисио Соуса, грешка при мрежата на Светослав Гоцев и ас на Бруно Резенде. "Селесао" запази предимството си до 8:6 след сервис в аут на българския разпределител Георги Сеганов. Постепенно разликата стана 14:9 след атака на Маурисио Боржеш, ас на Маурисио Соуса и отличен блок на Уолъс Де Соуса. Блокада на Едер Карбонера и нов ас на Маурисио Соуса и 16:9. Предимството на бразилците продължи да расте до 20:10 след няколко грешки на "трикольорите" и блокада на Боржеш. В крайна сметка Бразилия без проблеми спечели гейма с разгромното 25:12, а с това и мача с 3:0.

Най-резултатни за България станаха Цветан Соколов (2 блока, 1 ас и 50% ефективност в атака) и изигралият първия си мач като титуляр Розалин Пенчев (1 ас, 63% ефективност в атака и 15% перфектно посрещане) съответно с 12 и 11 точки. За "Селесао" Уолъс Де Соуса (3 блока и 60% ефективност в атака) и Маурисио Боржес (1 блок, 1 ас, 55% ефективност в атака и 31% перфектно посрещане) забиха 15 и 14 точки за победата.

БЪЛГАРИЯ - БРАЗИЛИЯ 0:3 (14:25, 21:25, 12:25)
БЪЛГАРИЯ: Георги Сеганов, Цветан Соколов 12, Розалин Пенчев 11, Тодор Скримов 4, Виктор Йосифов 1, Светослав Гоцев 3 - Владислав Иванов-либеро (Любомир Агонцев, Бранимир Грозданов 1, Алекс Грозданов, Мартин Божилов-либеро)
Старши-треньор: Пламен Константинов
БРАЗИЛИЯ: Бруно Резенде 2, Уолъс Де Соуса 15, Рикардо Лукарели 8, Маурисио Боржеш 14, Едер Карбонера 5, Маурисио Соуса 11 - Серджо Сантош-либеро (Евандро Гера 2, Уилям Аржона, Дъглас Соуса 1)
Старши-треньор: Бернардо Резенде.