Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Бразилия даде само гейм на Иран (ВИДЕО)

Волейболистите от националния отбор на Бразилия записаха 4-а си победа в Световната лига. "Селесао" даде само гейм и надигра Иран с 3:1 (25:18, 24:26, 25:16, 25:17) във втория си мач от турнира в Група F от първа дивизия, игран снощи пред едва около 500 зрители в зала "Александър Николич" в сръбската столица Белград.

Така момчетата на Бернардо Резенде са втори в групата с 1 победа, 1 загуба и 3 точки, а във временното общо класиране на цялата дивизия също са втори с 4 победи, 1 загуба и 12 точки. "Персите" също имат 1 победа, 1 загуба и 3 точки в Група F, а в общото класиране са на 9-о място с 2 победи, 3 загуби и 5 точки. Днес (25 юни) в последните си срещи на турнира Бразилия играе с България, която е без победа до момента, а Иран излиза срещу домакините от Сърбия. Мачовете са съответно от 17,00 и 20,00 часа българско време.

"Селесао" успя да поведе в началото на първия гейм с 9:6, след което запази преднината си и спокойно го взе с убедителното 25:18. Втората част бе много равностойна, но в края й волейболистите на Иран се оказаха по-спокойни и я измъкнаха след 26:24. В следващите два гейма Бразилия бързо повеждаше от самото начало и без проблеми ги спечели с 25:16 и 25:17, а с това и мача с 3:1.

Най-полезни за бразилския тим станаха Уолъс Де Соуса (3 блока, 1 ас и 57% ефективност в атака) и Маурисио Боржес (1 ас, 56% ефективност в атака и 39% перфектно посрещане) съответно със 17 и 16 точки за победата. За иранците Мохамаджавад Манавинезхад завърши с 13 точки.

БРАЗИЛИЯ - ИРАН 3:1 (25:18, 24:26, 25:16, 25:17)
БРАЗИЛИЯ: Бруно Резенде 1, Уолъс Де Соуса 17, Рикардо Лукарели 15, Маурисио Боржеш 16, Лукаш Сааткамп 8, Исак Сантош 13 - Тиаго Брендъл-либеро (Уилям Аржона, Маурисио Соуса, Евандро Гера, Серджо Сантош-либеро)
Старши-треньор: Бернардо Резенде
ИРАН: Мир Саейд Маруфлакрани 3, Шахрам Махмуди 10, Мохамаджавад Манавинезхад 13, Милад Ебадипур 3, Мохамад Мусави 10, Адел Голами 9 - Махди Маранди-либеро (Хамзех Зарини 5, Моджтаба Мирзаджанпур 1, Алиреза Бехбоди, Алиреза Мобашери 2)
Старши-треньор: Раул Лосано.