Две от звездите на Хърватия вече тренират пълноценно

Двама от основните играчи в схемата на Хърватия - Лука Модрич и Марио Манджукич, тренираха пълноценно вчера и ще играят в осминафинала от Евро 2016 срещу Португалия. Селекционерът Анте Чачич обаче не е сигурен дали двамата са готови да издържат физически цял мач. "Всичко изглежда добре, но ще реша в последния момент преди мача. Не съм сигурен, че двамата ще имат сили да играя пълни 90 минути", каза Чачич.

Модрич и Манджукич получиха мускулни контузии при равенството 2:2 с Чехия в групите на Евро 2016. Това им попречи да играят в последния мач от групата срещу европейския шампион Испания, който хърватите спечелиха с 2:1.

Победителят от днешния осминафинал между Хърватия и Португалия ще срещне на четвъртфиналите Полша или Швейцария.