Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:4

България не успя отново срещу Сърбия (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Волейболистите от националния отбор на България все още са без победа в тазгодишната Световна лига. Момчетата на Пламен Константинов паднаха и от домакините с 1:3 (18:25, 25:21, 19:25, 23:25) във втората си среща от турнира в Група F от първа дивизия, играна този следобед пред едва около 2500 зрители в зала "Александър Николич (б.р. бивша зала "Пионир") в сръбската столица Белград. В залата отново имаше сериозна агитка от Българския национален волейболен фенклуб начело с президента му Георги Христов.
Националите с втора загуба в Световната лига
Така българите продължават да са без победа в Лигата през тази година. Сърбия пък записа 5-а поредна победа и продължава да е начело във временното общо класиране на цялата дивизия. Утре (25 юни) в последните мачове от Група F България ще играе срещу Бразилия, която по-рано надделя над Иран с 3:1 гейма, а Сърбия ще спори с "персите". Двубоите са съответно от 17,00 и 20,00 часа българско време.
Първият гейм на срещата започна по-добре за домакините от Сърбия, които поведоха с 5:1 след две отлични атаки на Дражен Лубурич, страхотен блок на Марко Подрасчанин и технично пускане на Урош Ковачевич. Въпреки тайм-аута за Пламен Константинов, Сърбия запази предимството си до 8:5 след силна атака на Марко Ивович. Последваха ас на сръбския разпределител Никола Йовович и аут на Тодор Скримов и 10:5. Двата отбора продължиха равностойно до 14:9, след което разликата стана 16:9 след технична атака от втора линия и ас на Ковачевич. Блокада на Йовович - 17:9 и второ прекъсване за Пламен Константинов. Постепенно България намали до 18:13 след атака на Цветан Соколов и блокада на Светослав Гоцев. "Плавите" моментално си върнаха преднината при 20:13 след грешка на Гоцев и нов ас на Йовович. В крайна сметка Сърбия спокойно взе гейма с убедителното 25:18 след грешка от сервис на влезлия като резерва за България Бранимир Грозданов.
Втората част тръгна добре за "трикольорите", които дръпнаха с 5:2 след блок-аут на Цецо Соколов и блокада на капитана Виктор Йосифов. Разликата нарасна до 8:3 след грешка на Дражен Лубурич и силен ас на Николай Пенчев. Последваха три грешки на българите - 8:6 и тайм-аут за Пламен Константинов. Двата тима продължиха равностойно до 12:10, след което "лъвовете" поведоха с 14:10 след сервис в аут на Драган Станкович и силна блокада на българския разпределител Георги Сеганов. Въпреки прекъсването за Никола Гърбич, последва ас на Светослав Гоцев и 15:10. След силни минути на сърбите и отлични сервиси на Лубурич разликата бе намалена до 15:14. Все пак техническата пауза дойде при 16:14 за България след успешен блок на Тодор Скримов. Постепенно преднината на "трикольорите" нарасна до 23:18 след контра през центъра на Гоцев последвана от атака и ас на Цецо Соколов. България без проблеми затвори гейма в своя полза при 25:21 след нова силна атака на Соколов.
В началото на третия гейм Сърбия поведе с 3:1 след грешка на българите и ас на завърналия се в игра Сречко Лисинац. Играта продължи точка за точка до 8:6 след бърза атака през центъра на Лисинац. Разликата леко нарасна на 10:7 след отлична блокада на Драган Станкович. Последва равенство при 11:11 след атака-пайп на Тодор Скримов и контра на Цветан Соколов. Сърбите си върнаха преднината при 15:12 след ас на Станкович и страхотен единичен блок на Лисинац. Техническата пауза пък дойде при 16:13 след грешка от сервис на Виктор Йосифов. Разликата нарасна до 20:15 след технично пускане на Урош Ковачевич и нов ас на Лисинац. Домакините от Сърбия безпроблемно спечелиха гейма с 25:19 след атака от втора линия на Дражен Лубурич и поведоха с 2:1.
Четвъртата част започна равностойно до 3:3, след което българските "лъвове" поведоха с 5:3 след пореден ас на Светослав Гоцев и успешна блокада на разпределителя Георги Сеганов. Последва равенство при 6:6 след аут на Ники Пенчев и контра блок-аут на Марко Ивович. Страхотна блокада на Виктор Йосифов и силен ас на Ники Пенчев и 8:6 за България. Последва отлична контра на Цецо Соколов и 9:6. "Плавите" успяха да изравнят при 11:11 след грешка от сервис на Соколов и контра блок-аут на Урош Ковачевич. България отново дръпна в резултата при 14:12 след атака в аут на Ковачевич. Последваха две атаки в аут на Тодор Скримов и Цецо Соколов и 14:14. Второто техническо прекъсване пък дойде при минимална преднина за "трикольорите" - 16:15 след нова силна атака на Соколов. Разликата леко нарасна до 18:16 след аут на Ивович. Сърбите за пореден път изравниха при 19:19 след бърза атака през центъра на Сречко Лисинац и аут на Скримов. Независимо от тайм-аута за Пламен Константинов, домакините дръпнаха с 22:19 след пореден силен ас на Лисинац, блокада на Драган Станкович и нова контра на Ковачевич. В крайна сметка Сърбия спечели гейма с 25:23 след атака от втора линия на Дражен Лубурич, а с това и мача с 3:1.
Над всички за българския тим отново бе Цветан Соколов с 21 точки (2 аса и 53% ефективност в атака). Тодор Скримов завърши с 12 точки (2 аса, 43% ефективност в атака и 25% перфектно посрещане), но и това не бе достатъчно за успех. За сърбите Урош Ковачевич заби 18 точки (3 блока, 1 ас, 58% ефективност в атака и 14% перфектно посрещане), а Дражен Лубурич добави още 12 точки (1 блок и 38% ефективност в атака) за победата.
СЪРБИЯ - БЪЛГАРИЯ 3:1 (25:18, 21:25, 25:19, 25:23)
СЪРБИЯ: Никола Йовович 4, Дражен Лубурич 12, Марко Ивович 9, Урош Ковачевич 18, Сречко Лисинац 9, Марко Подрасчанин 3 - Никола Росич-либеро (Драган Станкович 8, Милан Катич 3, Алекса Бърджович, Александър Околич)
Старши-треньор: Никола Гърбич
БЪЛГАРИЯ: Георги Сеганов 2, Цветан Соколов 21, Николай Пенчев 8, Тодор Скримов 12, Виктор Йосифов 5, Светослав Гоцев 8 - Владислав Иванов-либеро (Любомир Агонцев, Бранимир Грозданов, Методи Ананиев, Мирослав Градинаров 1)
Старши-треньор: Пламен Константинов.

ГАЛЕРИЯ от мача СЪРБИЯ - БЪЛГАРИЯ 3:1 - ТУК!!!