Чили отново на пътя на Меси към първи трофей с Аржентина (видео)

Чили и Аржентина ще си оспорват трофея на Копа Америка за втора поредна година. Чилийците ще бранят титлата си, след като във втория полуфинал победиха Колумбия с 2:0. Мачът на "Солджър Филйд" в Чикаго беше прекъснат за повече от два часа заради проливен дъжд и ураганен вятър. Имаше реална опасност двубоят да бъде доигран утре, но все пак официалните лица взеха решение двата отбора да подновят срещата след спирането на дъжда.

Чарлес Арангис и Хосе Педро Фуенсалида вкараха още до 11-ата минута головете за чилийците, които преди година надвиха във финала Аржентина с дузпи. Сега отборът на Хуан Антонио Пици ще се опита отново да попречи на Лионел Меси да спечели първия си голям трофей с националния отбор.
На четвъртфиналите Чили разнищи Мексико със 7:0, а колумбийците се нуждаеха от дузпи, за да елиминират Перу.

Макар и без наказания Артур Видал Чили започна устремно и поведе още в 7-ата минута. В прегръдките на съотборниците си попадна Чарлес Арангис. Халфът на Байер (Леверкузен) се възползва от неумел опит на Хуан Куадрадо да изчисти топкта с глава и от близко разстояние откри резултата.
Само 4 минути по-късно "Ла Роха" удвои аванса си. Алексис Санчес, който изигра своя мач номер 100 за Чили, отправи силен удар по земята, топката се отби от гредата и попадна право на крака на Фуенсалидаа, а той покачи на 2:0.

Лошият развой на двубоя смути колумбийците за кратко, но от средата на полувремето те взеха инициативата. Отборът на Хосе Пекерман атакуваше разнообразно, но липсата на повече прецизност при последния пас провали няколко добри комбинации. Секунди преди почивката Клаудио Браво на два пъти спаси вратата си след удари на Карлос Санчес и Куадрадо.

На полувремето над стадиона започна да вали пороен дъжд, придружен от гръмотевици. Прогнозата не беше никак благоприятна, а опасността от ураганен вятър наложи на няколко пъти подновяването на играта да бъде отлагано. Все пак, след забавяне от 2,5 часа двата отбора излязоха отново на терена.

В 48-ата минута реферът Жоел Агилар подмина нарушение в наказателното поле на Чили от страна на Гонсало Хара, който задържа Торес. Подемът на колумбийците беше пресечен в 57-ата минута, когато Карлос Санчес получи червен картон. Нарушението на халфа в средата на терена не беше грубо, а съдията сякаш беше забравил, че той вече има жълт картон, и го изгони.

В 67-ата минута Давид Оспина направи феноменално спасяване след удар на Едуардо Варгас. Клаудио Браво също имаше работа, а колумбийците не се предаваха и с човек по-малко. В края на мача двата тима едва не стигнаха до бой, а фен нахлу на терена и в продължение на минута успешно бягаше от стюардите. Футболистите на Колумбия бяха видимо изнервени и постоянно правеха нарушения, но за тях остава възможността да се преборят поне за третото място срещу САЩ в повторение на мача, с който беше открит турнира.

КОЛУМБИЯ - ЧИЛИ 0:2 (0:2)
0:1 Арангис (7)
0:2 Фуенсалида (11)