Ансамбълът ни грабна бронз от Европейското в Израел (ВИДЕО)

Българският ансамбъл спечели бронзов медал на два обръча и три чифта бухалки на Европейското първенство по художествена гимнастика в Холон (Израел). Ансамбълът в състав Михаела Маевска, Християна Тодорова, Ренета Камберова, Цветелина Найденова и Любомира Казанова се представи изключително достойно, предвид тежката ситуация със съотборничката им Цветелина Стоянова. Гимнастичките изиграха страхотно композицията си и получиха оценка от 18.183 точки.

Българките заеха четвъртото място във финала на пет ленти. Момичетата на Ина Ананиева се представиха много добре и бяха оценени с 18.066 точки. Шампион на ленти е ансамбълът на Беларус с оценка от 18.516 точки, а в класирането следват домакините от Израел с 18.400 точки и Испания с 18.133 точки. Титлата на обръчи и бухалки спечели Израел с 18.316 точки, а на второ място е Испания с 18.233 точки. Фаворитът Русия, който спечели титлата в многобоя снощи, допусна грешки и в двете си съчетания и завърши на пето място на пет ленти със 17.933 точки и на осмо място на обръчи и бухалки с 15.991 точки.

Крайно класиране на финалите при ансамблите:
пет ленти: 1. Беларус - 18.516 точки, 2. Израел - 18.400 точки, 3. Испания - 18.133 точки, 4. България - 18.066 точки
два обръча и три чифта бухалки: 1. Израел - 18.316 точки, 2. Испания - 18.233 точки, 3. България - 18.183