Шоу на Меси класира Аржентина на 1/2-финал, Чили унижи Мексико

Аржентина разгроми Венецуела с 4:1 и се класира на 1/2-финалите на турнира Копа Америка. Съперник на "гаучосите" в битката за място на финала ще бъде отборът на САЩ.

Интригата в мача приключи още в 28-ата минута, когато нападателят на Наполи Гонсало Игуаин оформи своя дубъл след неразбирателство в отбраната на Венецуела. Преди това той откри резултата в 8-ата минута, след като беше изведен в наказателното поле с далечен пас на Лионел Меси, който започна като титуляр.

В края на първото полувреме Луис Сейхас изпусна дузпа за Венецуела, отсъдена за нарушение на стража на Аржентина срещу Мартинес. Изпълнението на Сейхас беше достойно за аматьорския футбол, тъй като той стреля леко право в ръцете на вратаря. В 60-ата минута звездата на Аржентина Лионел Меси направи резултата класически след комбинация с Нико Гайтан.

Хосе Саломон Рондон намали с глава в 70-ата минута, но след нова асистенция на вездесъщия Меси Ерик Ламела оформи крайното 4:1 само 60 секунди по-късно.

В другия 1/4-финал действащият шампион Чили разгроми Мексико със 7:0. Четири гола отбеляза Едуардо Варгас, два добави Едсон Пуч, а с един се отчете Алексис Санчес. Съперник на чилийците в 1/2-финала ще бъде отборът на Колумбия.