Ключов сблъсък на "Герена" - колебливият Левски приема устремения към втората позиция Черно море

Националите по футзал със зрелищно реми

Българският национален отбор по футзал завърши 3:3 с Гърция във втората контрола между двата тима, която се игра в тренировъчната зала на мултифунцкионалния спортен център "Арена Армеец" в София.

Министърът на младежта и спорта Красен Кралев и президентът на Аматьорската футболна лига Румен Вълков присъстваха на срещата, за да подкрепят националите, които изиграха силен мач и реализираха три гола. Двубоят бе динамичен, с много положения, предимно пред вратата на гостите.

Националите започнаха да атакуват още от първия съдийски сигнал, като Костич, Станкович и Петев пробваха да реализират, но не сполучиха. Гостите отговориха с удари на Каравидас и Вирис, но стражът Костадин Иванов бе безгрешен. Както и в първата среща, гърците поведоха след грешка при изнасянето на топката на националите. В 12-та минута Маловитс асистира на Кондилатос, който прати топката в мрежата за 0:1. Радостта на гостите не продължи дълго и две по-късно след заучено положение от фаул, Пламен Стойков подаде към Георги Карагеоргиев, който отбеляза за 1:1.

Секунди преди края на първата част Гърция отново поведе, след като Скутелис опита пас, топката се отби от Пламен Стойков и попадна в мрежата за 1:2. Пет минути след началото на втората част националите отново изравниха. Пламен Стойков бе точен след изпълнение от пряк свободен удар. В 30-та минута Антониос Манос проби по десния фланг и преодоля Иванов за 2:3. Шест по-късно резултатът бе изравнен. След бърза контраатака, Йосиф Шутев пусна пас към Костич, който оформи крайното 3:3.

Контролите бяха част от подготовката на българския тим за квалификациите за ЕВРО 2018 в Словения.