Първа изява на новото ръководство на Федерацията по Вдигане на тежести

Македония с лесно 3:0 над Албания в Европейската лига във Варна

Националният волейболен отбор на Македония започна с лесна победа тазгодишното си участие в Европейската лига. Македонците, които са финалисти от 2015 година, биха категорично Албания с 3:0 (25:17, 25:23, 25:18) в първия си мач от първия турнир в Група А, игран този следобед пред едва около 500 зрители в зала "Конгресна" на ДКС във Варна.

Във втората си среща на турнира Македония ще играе срещу отбора на Дания, който по-късно тази вечер излиза срещу момчетата на Мирослав Живков. Мачът е утре (11 юни) от 15,00 часа, а след това от 18,00 часа България ще играе срещу албанците.

В началото на първата част играта бе равностойна и резултатът бе изравняван четири пъти, последно при 5:5. При първото техническо прекъсване Албания имаше преднина от 2 точки - 8:6. След прекъсването символичните домакини в мача реализираха пет срещу само точка за Македония и успяха да поведат с 6 точки - 13:7. След това македонците показаха много по-добра игра и в защита, и в атака, реализираха 9 срещу само две точки за Албания и не само изравниха резултата, но и водеха при второто техническо прекъсване с 16:15. След второто прекъсване играчите на Македония показаха отлични изпълнения на начален удар и чудесна игра на блокада и успяха безпроблемно да спечелят първия гейм с 25:17.

Албанците започнаха по-добре втората част и успяха да поведат със 7:3, а при първото техническо прекъсване водеха с 8:5. Македония изравни веднага резултата при 8:8, последваха нови две равенства, а при второто техническо прекъсване резултатът бе 16:13 за Албания. Македония изравни при 18 равни, последваха нови 4 равенства, последното при 23:23, след което символичните гости спечелиха гейма с 25:23.

След две равенства в началото на третата част Македония успя набързо да поведе със 7:2, а при първото техническо прекъсване резултатът бе 8:3. Символичните гости поддържаха комфортна преднина и при второто техническо прекъсване водеха с 16:11. Албания успя да намали пасива си до 2 точки при 15:17, но Македония веднага отвърна с три поредни точки. До края на гейма символичните гостите нямаха проблеми и взеха гейма с 25:18 и мача с 3:0.

Над всички за македонците бе звездата и капитан на тима Никола Гьоргиев със страхотните 23 точки (1 блок, 3 аса и 59% ефективност в атака) за победата. За отбора на Албания Газменд Хусай завърши с 13 точки.

АЛБАНИЯ - МАКЕДОНИЯ 0:3 (17:25, 23:25, 18:25)