Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Колумбия с втора победа в група А, отива на 1/4-финал (видео)

Колумбия постигна втора победа в група А на турнира за Копа Америка и си осигури класирането в следващата 1/4-финална фаза. Тимът на селекционера Хосе Пекерман се наложи с 2:1 над Парагвай и събра 6 точки, като в първия кръг успя да се наложи над САЩ с 2:0. По-рано през деня американците разгромиха Коста Рика с 4:0 и вече имат три точки, а в последния си мач играят с Парагвай.

Колумбийците изковаха успеха си през първото полувреме. Футболистът на Милан Карлос Бака откри в 12-ата минута, след като засече с глава центриране от ъглов удар, а звездата на Реал Мадрид Хамес Родригес удвои в 30-ата сфантастичен гол след пробив отляво.

Парагвайците упражниха сериозен натиск, като владееха повече топката, но стигнаха единствено до почетно попадение в 71-ата чрез Виктор Аяла. В края на мача нервите взеха връх и Оскар Ромеро от Парагвай беше изгонен за груб фаул. Колумбийците пък пропуснаха да си осигурят по-солидна победа, след като удар на Едвин Гордона срещна лявата напречна греда.