Ейре с издънка срещу Беларус, Австрия се мъчи с Малта

Финалистът на Евро 2016 Ейре допусна сериозна издънка в една от последните си контролни срещи преди финалите във Франция. Възпитаниците на Мартин О'Нийл отстъпиха с 1:2 пред останалия извън финалите отбор на Беларус на стадион "Търнърс Крос" в Корк. Двубоят беше първоначално планиран като тържество по изпращането на тима за еврофиналите, но загубата остави горчив вкус у привържениците.

Гостите откриха в 20-ата минута чрез Гордейчук, а в 63-ата Володко удвои. До края на мача домакините успяха да вкарат единствено почетно попадение чрез Стивън Уорд в 72-ата минута. Ейре е в изключително тежка компания в груповата фаза на европейското. Съперници на островитяните ще бъдат Италия, Белгия и Швеция.

В друга контрола от деня отборът на Австрия, който също ще вземе участие на европейското, победи с минималното 2:1 слабака Малта у дома. За австрийците през първата част отбелязаха Марко Арнаутович и Алесандро Шапф. В края на мача гостите намалиха чрез автогол на Давид Алаба. Бранителят получи топката от вратаря, но не успя да я изнесе, защото беше притиснат от играчи на Малта. Той се обърна и я върна към вратата, която беше опразнена и влетя в мрежата.