Франция отнесе Иран по пътя към Рио 2016 (ВИДЕО/ПЪЛЕН ЗАПИС + СНИМКИ)

Европейските шампиони и победители в Световната лига от 2015 година от Франция записаха втора победа на олимпийската квалификация в Токио. “Петлите”, които допуснаха загуба от световните шампиони от Полша с 2:3 във втория кръг, прегазиха силния тим на Иран с 3:0 (25:20, 25:18, 25:22) пред 3000 зрители в “Метрополитън Джимнезиум” в 3-ия кръг.

Още от самото начало на двубоя французите наложиха своя стил на игра и поведоха с 16:12. Антонен Рузие изведе “петлите” до 18:13. Кевин Тили заби победната точка за спечелване на първата част с 25:20, в която френските волейболисти забиха 5 блокади.

Във втората част европейските шампиони отново диктуваха събитията на игрището и поведоха с 8:5 16:11, за да спечелят лесно гейма с 25:18.

“Персите” успяха да поведат в резултата в третата част и дълго време задържаха преднината си. Възпитаниците на Лоран Тили обаче обърнаха развоя на гейма и го спечелиха след мощна атака на Кевин Тили - 25:23 и пубеда с 3:0.

Диагоналът Антонен Рузие заби 18 точки (2 блока, 66% ефективност в атака), а Кевин Тили добави още 13 точки (1 ас, 1 блок, 61% ефективност в атака, 69% перфектно посрещане) за успеха на Франция.
За отбора на Иран липсваше диагонала Амир Гафур, който пропусна мача заради проблем с коляното. Неговият заместник Шахрам Махмуди заби 18 точки (55% ефективност в атака), а Милан Ебадипур добави още 14 точки.

ИРАН - ФРАНЦИЯ 0:3 (20:25, 18:25, 22:25)

ИРАН: Саейд Мир Маруфлакрани, Шахрам Махмуд 18, Милан Ебадипур 14, Адел Голами 3, Мохаммад Мусави 2, Моджтаба Мирзаджанпур 2 - Фархад Зариф-либеро (Фархад Голами 3, Хамзех Зарини, Мехди Махдави, Армин Ташакори, Махди Маранди-либеро)
Старши-треньор: Раул Лозано