"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

Плюнки в лицето за Желко Обрадович (видео)

Истанбулското дерби от полуфиналните плейофи между Галатасарай и Фенербахче бе прекъснато за близо 15 минути, след като феновете на домакините озверяха и засипаха терена с предмети и плюнки, а най-потърпевш бе Желко Обрадович.

Легендарният треньор на гостуващия в този мач тим бе наплют в лицето, но въпреки всичко това срещата се доигра, а “лъвовете” спечелиха с 65:63 и намалиха изоставането си от “фенерите” до 1-2 победи, запазвайки надежда за продължаване напред.

Грозните сцени се разиграха в началото на третата четвърт, когато привържениците на домакините засипаха гостуващия тим с най-различни предмети, включително кофичка с кисело мляко. Върхът на простотията обаче бе плюнка в лицето на един от най-великите треньори в историята на баскетболната игра.

“Видях какво се случи с Желко Обрадович, който е много уважаван от мен колега. Осъждам случилото се, защото това не е човешко”, написа в профила си в Twitter Ергин Атаман, който е начело на Галатасарай.