Отборът на Самора спечели четвърта титла на Венецуела

Отборът на Самора спечели за четвърти път титлата в първенството на Венецуела по футбол. Възпитаниците на Франсесо Стифано победиха гостуващия Депортиво Ансоатеги с 3:1 във финалната среща-реванш от шампионата "Апертура" и с общ резултат 4:2 заслужиха трофея. Домакините започнаха силно и още в 18-ата минута Йеферсон Сотелдо заслужено откри резултата. В последствие парагвайският нападател Габриел Торес се разписа два пъти, с което убедително стана голмайстор за сезона с 22 попадения. Така след час игра при аванс от 3:0 всичко беше решено, тъй като и гостите бяха с човек по-малко заради червен картон на Джони Мирабал в 41-ата минута. Депортиво все пък върна едно попадение след грешка в отбраната на съперника в 77-ата минута чрез Чарлис Ортис, но за повече нямаше сили.