Пачука за шести път триумфира с титлата в Мексико

Отборът на Пачука спечели за шести път титлата в мексиканското футболно първенство. Във финална среща-реванш на шампионата "Клаусура" възпитаниците на уругвайския специалист Диего Алонсо измъкнаха 1:1 пред 53 хиляди зрители при гостуването си на Монтерей и с общ резултат 2:1 спечелиха трофея.

Пачука започна двубоя н Гуаделупе с аванс от 1:0 от първия мач, но имаше доста проблеми. Домакините доминираха и в 33-ата минута получиха право да изпълнят дузпа, но Едвин Кардона пропусна. Шест минути по-късно Дорлан Пабон все пак заслужено откри резултата за Монтерей с удар от 25 метра.

Задачата на гостите стана още по-тежка, тъй като четвърт час преди края Акивалдо Москера беше отстранен от игра с директен червен картон за нарушение срещу откъсващия се Пабон.

С човек по-малко, обаче, Пачука стигна до безценното изравнително попадение в третата минута на добавеното време след точен изстрел с глава на резервата Виктор Гусман.

Герой за гостите беше и 43-годишният вратар Оскар Перес, който направи изключителен мач.