Колумбия се разправи с десет от Хаити

Националният отбор на Колумбия надигра с 3:1 Хаити в контролна среща. Мачът се игра на стадион "Мерлинс Парк" във Флорида и бе последна проверка и за двата тима преди началото на Копа Америка, която ще се проведе именно в САЩ.

Колумбийците поведоха още в 13-ата минута с попадение на Дайро Морено, но Хаити изравни в 35-ата минута чрез Уайлд-Доналд Герие.

В 39-ата минута обаче хаитяните останаха с човек по-малко, след като Макс Хилари получи втори жълт и червен картон. Този епизод сериозно промени хода на мача и наклони везните в полза на колумбийците.

Играчите в жълто и синьо се възползваха от численото си предимство и през втората част реализираха още два гола във вратата на съперника. Хуан Куадрадо се разписа в 54-ата минута, а крайното 3:1 оформи Роджър Мартинес в 72-ата минута.