Нийл Уилсън стана първият британец със злато на висилка от ЕП по спортна гимнастика

Нийл Уилсън стана първият състезател от Великобритания, който печели златния медал на висилка от европейско първенство, след като триумфира на този уред в последния ден на шампионата по спортна гимнастика в швейцарския град Берн. 20-годишният Уилсън получи оценка от 15.300 точки.

Втори е друг представител на Великобритания Кристиан Томас с 15.000 точки, а трети завърши Давид Белявский (Русия) с 14.941 точки.

Олимпийският шампион от Лондон 2012 Епке Зондерланд от Холандия не участва на шампионата.
На успоредка победител е Белявский с 16.033 точки, следван от бившия световен шампион Олег Верняев (Украйна) с 15.716 точки и Марсел Нгуен (Германия) с 15.566 точки.

Верняев взе златото на прескок с 15.399 точки. На второ място останаха Артур Давтян (Армения) и Мариан Драгулеску (Румъния), които получиха еднаква оценка от 15.316 точки.

Руснакът Никита Нагорний спечели титлата на земя с 15.566 точки, следван от Драгулеску с 15.333 точки и Александър Шатилов (Израел) с 15.300 точки.

Давид Белявский спечели и трети медал - сребро на кон с гривни с 15.223 точки. Шампион е Харутян Мердинян от Армения с 15.366 точки, а трети се нареди Кристиан Бауман (Швейцария) с 14.900 точки.

Фаворитът Люис Смит (Великобритания), който е световен вицешампион, падна и остана четвърти в класирането.

Световният шампион Елефтериос Петруниас (Гърция) защити европейската си титла на халки с 15.866 точки.

Второто място разделиха Вагагн Давтян (Армения) и Денис Албязин (Русия) с 15.633 точки.