Серия "А" все по-далеч за Гълъбинов и компания

Българският нападател Андрей Гълъбинов игра 45 минути при домакинското поражение с 0:2 от Пескара в първи полуфинален плейоф за влизане в Серия "А". Въпреки че се превърна герой преди няколко дни с победно попадение в продълженията в головия трилър с 4:3 над Бари, родният футболист днес остана на пейката.

През първата част играчите на Масимо Одо поведоха с гол № 28 на Лападула в 21-ата минута.

Гълъбинов се появи на почивката и веднага засили нападателната мощ на домакините. Последваха няколко добри възможности за Новара, но до равенство не се стигна. Резервата Крешенци в 70-ата минута удари греда за Пескара, а в 77-ата минута след светкавична контраатака Терейра удвои и пречупи мечтата на Новара. В 90-ата минута Гълъбинов с глава можеше да намали за своя тим, но ударът му не намери целта.

След няколко дни е срещата-реванш в Пескара, но Гълъбинов и компания трябва да спечелят с повече от два гола разлика, тъй като в редовния сезон момчетата на Одо завършиха на по-предно място и имат предимство при равенство.

Другата полуфинална среща между Специя и Трапани завърши също с успех за гостите 0:1, а във вторник Серсе Козми и момчетата му имат нужда от равенство, за да стигнат финалния мач за влизане в елита.