Непоставен в схемата изхвърли Раонич от "Ролан Гарос"

Световният номер 55 Алберт Рамос-Виньолас поднесе една от изненадите в мъжката надпревара на Откритото първенство на Франция. Непоставеният испанец отстрани номер 8 в схемата Милош Раонич (Канада) с 6:2, 6:4, 6:4 след 2 часа и 21 минути престой на корта и по този начин регистрира най-доброто си класиране в турнир от Големия шлем - 1/4-финална фаза. Това е едва втора победа на Рамос-Виньолас срещу тенисист от Топ 10 на ранглистата от общо 23 опита.

Първият сет премина с два пробива в актива на 28-годишния испанец - за 2:1 и 4:1. С гейм на нула той затвори частта при 6:2 и даде заявка за амбициите си да продължи напред във френската столица. Втората част започна добре за Раонич, който осъществи брейк за 2:0, но в оспорвания трети гейм се пропука, въпреки че спаси цели пет точки за пробив. Рамос-Виньолас нанесе своя удар в сета с пробив за 5:4, след което при втората си възможноста да затвори частта, той го стори - 6:4. В третия сет зрителите видяха само един пробив. Раонич отрази два брейкпойнта при подаването си в деветия гейм, но при третия шанс пред съперника - сбърка, с което изостана с 4:5. В следващия гейм канадецът неутрализира два мачбола и имаше точка за пробив, но Рамос-Виньолас се измъкна. При третата си възможност да затвори мача испанецът се справи и записа една от най-ценните победи в кариерата си до момента. Следващият съперник на Рамос-Виньолас ще бъде определен от сблъсъка между миналогодишния шампион и поставен под номер 3 в схемата Стан Вавринка (Швейцария) и Виктор Троицки (Сърбия).

Това е първа победа за испанеца от два мача срещу Раонич. Тези дни пък стана ясно, че канадецът ще работи заедно с Джон Макенроу. Американското величие бе на трибуните на корт "Сюзан Ланглен", но това не помогна на Раонич.