Серина Уилямс се класира за четвъртия кръг на "Ролан Гарос"

Трикратната шампионка и защитаваща титлата си от миналия сезон Серина Уилямс се класира за четвъртия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис. Поставената под номер 1 Уилямс победи 26-ата в схемата представителка на домакините Кристина Младенович с 6:1, 7:6(10). Американката спечели убедително първия сет, а втората част вървеше без пробиви, но при 6:6 гейма, точно преди началото на тайбрека двубоят беше прекъснат заради дъжд. След около два часа двете подновиха мача. Младенович изпусна сетбол при 9:8 точки, а Уилямс все пак стигна до успеха при петата си възможност, след като пропусна четири мачбола при 6:5, 7:6, 8:7 и 10:9.

Американката се стреми да стане първата тенисистка с поредни титли на "Ролан Гарос" след белгийката Жустин Енен, която триумфира в при последователни сезона между 2005 и 2007 година. Любопитното е, че Енен в момента е в треньорския щаб на следващата съперничка на Уилямс - Елина Свитолина от Украйна.