Доминик Тийм се класира за четвъртия кръг на "Ролан Гарос"

Поставеният под номер 13 в схемата Доминик Тийм (Австрия) се класира за четвъртия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис. 22-годишният Тийм победи Александър Зверев (Русия) с 6:7(4), 6:3, 6:3, 6:3 и изравни най-доброто си постижение на турнири от Големия шлем. Австриецът достигна до четвъртия кръг и на Откритото първенство на САЩ през 2014 година.

Двамата се срещнаха за трети път в последните четири седмици, а Тийм спечели и трите мача. 19-годишният Зверев взе първия сет след тайбрек. Във втората част австриецът поведе с 5:2 и без проблеми изравни резултата. В следващите два сета Тийм нямаше проблеми и стигна до крайния успех. В четвъртия кръг Доминик Тийм ще играе срещу Марсел Гранойерс (Испания), който се класира без игра след отказа на Рафаел Надал заради контузия на китката на лявата ръка.