Пирова победа за Локо Пд - нов голмайстор засенчи звездите Камбуров и Гъргоров (видео)

Локомотив (Пловдив) надигра с 2:1 Пирин като гост в мач от последния кръг на "А" група, но тези три точки се оказаха недостатъчни да класират смърфовете за Лига Европа, тъй като прекият им конкурент за четвъртото място - Славия, също спечели срещата си и не позволи на пловдивчани да се настанят на четвъртото място.

Като цяло двубоят бе равностоен, но пловдивчани имаха в своя отбор Веселин Марчев, който затвърди блестящата си игра с два красиви гола - по едно в двете полувремена и по този начин засенчи звездите на тима Мартин Камбуров и Емил Гъргоров. За домакините пък се разписа Мартин Тошев.

Благоевградчани можеха да открият резултата още в първата минута, когато Мартин Тошев получи извеждащ пас зад гърба на централните бранители на гостите, спря си топката с гърди и стреля от 7-8 метра, но над напречната греда.

В 20-ата минута Локо поведе. Веселин Марчев овладя центриране отдясно по земя на Стефан Велев, шутира в далечния ъгъл и след рикошет в лявата греда топката се озова в мрежата на Пирин.

В 42-ата минута Марчев можеше да се разпише за втори път, но силният му изстрел от 15-16 метра попадна в ръцете на Красимир Костов.

Втората част започна с натиск на орлетата. В 54-ата минута Димитър Благов осъществи самостоятелен пробив през центъра на терена, след който излезе очи в очи с Александър Виганов, но стреля в аут. Секунди по-късно домакините организираха нова добра атака. Тони Тасев получи извеждащ пас по лявото крило, центрира отлично към Мартин Тошев, който заби топката под гредата за 1:1.

Локо отговори подобаващо в 64-ата минута, когато вездесъщият Марчев реализира втория си гол. Той получи пас пред наказателното поле на домакините, напредна 7-8 метра и след страхотен шут от границата на наказателното поле, който отново се отби в лявата греда, препарира Костов.

В 69-ата минута Пирин поиска дузпа, претендирайки за нарушение на Тунчев срещу Бенгюзов, но реферът прецени, че такова няма. Осем минути след тази ситуация шут на удар на Мартин Райнов профуча покрай дясната греда на Костов.

До края на двубоя домакините се опитаха да достигнат поне до равенството и бяха близо до него, но в заключителните секунди на срещата тяхна атака, при която Тони Тасев се озова очи в очи с гостуващия страж, бе спряна с изключително спорна засада.

ПИРИН (Благоевград) - ЛОКОМОТИВ (Пловдив) 1:2