Северна Ирландия и Ейре загряха европейското

Северна Ирландия победи Беларус с 3:0 в Белфаст в контрола преди Евро 2016 във Франция, което започва на 10 юни. Домакините отбелязаха два гола до почивката, като техни автори станаха Кайл Лафърти (6) и Конър Уошингтън (44). В края на срещата Уил Григ оформи крайното 3:0.

В същото време в Дъблин Ейре направи 1:1 с Холандия. Домакините откриха чрез Шей Лонг в 30-ата минута, а равенството беше възстановено в 88-ата от Люк де Йонг.

На Евро 2016 Северна Ирландия е в група с Полша, Германия и Украйна, докато Ейре е в компанията на Швеция, Белгия и Италия.