Шампионът Вавринка продължава в Париж

Защитаващият титлата си Стан Вавринка (Швейцария) се класира за четвърти кръг на Откритото първенство на Франция по тенис. Вавринка, който е трети поставен в схемата, победи представителя на домакините Жереми Шарди с 6:4, 6:3, 7:5. Швейцарецът направи пет пробива в мача и за шести път в кариерата си достига до четвъртия кръг на турнира. В следващия кръг Вавринка ще играе срещу Виктор Троицки (Сърбия), който елиминира 16-ия поставен Жил Симон (Франция) с 6:4, 6:2, 6:2.

Номер 5 в схемата Кей Нишикори също продължава напред след успех над Фернандо Вердаско (Испания) с 6:3, 6:4, 3:6, 2:6, 6:4. Японецът стигна до победата, въпреки че направи 46 непредизивикани грешки. Вердаско пък завърши с 65 грешки. Двамата си размениха по осем пробива, а 32-годишният Вердаско спечели 154 точки срещу 151 за Нишикори.

Японецът ще играе в следващия кръг срещу номер 9 Ришар Гаске (Франция), които отстрани Ник Кириос (Австралия) с 6:2, 7:6(7), 6:2. Гаске все още няма загубен сет от началото на турнира. Номер 15 в схемата Джон Иснър (САЩ) наниза 34 аса при победата си над Теймураз Габашвили (Русия) със 7:6(7), 4:6, 2:6, 6:4, 6:2. Американецът ще играе в четвъртия кръг за втори път в последните три години.