Манолев изпадна в последния си мач за Кубан (видео + галерия)

Отборът на Том (Томск) се завърна в Премиер лигата на Русия, след като победи с 2:0 у дома Кубан и с общ резултат 2:1 спечели баража за попълване състава на елитната дивизия. Евгений Башкиров и Валерий Чуперка отбелязаха головете за сибирксия тим, който в две последователни години се проваляше именно в плейофите.

За гостите от Краснодар цял мач игра българският национал Станислав Манолев. През пролетта той беше пренебрегван и рядко се появяваше дори като резерва, но днес треньорът Игор Осинкин му гласува доверие. За Манолев това беше последен мач с екипа на Кубан. Неговият договор изтича и отдавна се знаеше, че няма да бъде подновен.Том - Кубан 2:0
Кубан направи чудеса от храброст в края на редовния сезон и избегна директното изпадане, а в първия двубой срещу Тим се наложи с 1:0. Реваншът обаче мина при почти пълна доминация на домакините. Башкиров откри резултата в 57-ата минута след добро отклоняване с глава на Алексей Пугин. Четвърт час по-късно Чуперка се възползва от грешка на Игор Армаш и вкара втори гол за Том.Том - Кубан 2:0
Драмата настъпи в добавеното време, когато краснодарци пратиха топката в мрежата, но реферът Виталий Мешков вече беше фиксирал нарушение на техен футболист. Заради несъгласието си с отсъждането Георге Букур получи жълт картон, а няколко секунди по-късно прозвуча последният съдийски сигнал и играчите на Том и старши треньорът Валерий Петраков вдигнаха победоносно ръце.

ТОМ (ТОМСК) - КУБАН 2:0 (0:0)
1:0 Е. Башкиров (57)
2:0 В. Чуперка (72)