ВАЛЕНТИНА ГЕОРГИЕВ ГРАБНА ПРИЗА ЗА СПОРТИСТ НА МЕСЕЦ МАРТ СЛЕД ЗЛАТНИЯ МЕДАЛ В БАКУ

Анди Мъри започна да играе

Анди Мъри изигра най-добрия си мач от началото на "Ролан Гарос" и се класира за осминафиналите. Британецът спечели с 6:1, 6:4 ,7:6 (3) срещу Иво Карлович от Хърватия. За място на четвъртфиналите той ще спори с победителя от двубоя между американеца Джон Иснър и руснака Теймурас Габашвили.

Световният номер 2 имаше драматични петсетови мачове в първите два кръга, но този път бе далеч по-убедителен. В първите два сета той постигна пробив при първия сервис гейм на високия хърватин. На полуфиналиста от последните две години му трябваха 63 минути, за да поведе с 2:0 сета. 37-годишният Карлович оказа по-сериозна съпротива в третата част, но Мъри успя да я измъкне след тайбрек и да приключи мача. Анди не допусна нито една възможност за пробив в цялата среща.

"Беше оспорвано, особено в третия сет. Той се бори до край. Започнах агресивно и съм доволен, че успях да приключа мача относително бързо", сподели Мъри след победата си.

Третия кръг преодоля и поставеният под номер 8 Милош Раонич. Канадецът надделя над  Андрей Мартин от Словакия след 7:6 (4), 6:2, 6:3. Той бе сериозно затруднен в първия сет, но след като взе след тайбрек, доминираше до края на срещата. Следващият съперник на Раонич ще е испанецът Алберт Рамос-Винолас, който острани Джак Сок от САЩ след успех с 6:7 (2), 6:4, 6:4, 4:6, 6:4.