Тежка загуба за "българския" Университатя (Крайова) в Румъния

Отборът на Университатя (Крайова) записа тежка загуба с 0:4 в гостуването си на ЧФР Клуж от плейофната група за оставане в елита на Румъния. И тримата българи - Валентин Илиев, Апостол Попов и Христо Златински, играха като титуляри за своя тим и останаха пълни 90 минути на терена.

Клуж стигна до успеха през второто полувреме, когато паднаха и четирите попадения за малко повече от 10 минути. Домакините бяха подпомогнати и от изгонването на Себастиан Аким в 47-ата минута на двубоя. След това Камора в 52-ата, Яколис в 58-ата и 61-ата и Петручи в 63-ата минута вкараха головете за крайното 4:0.

Тази загуба не бе от особено значение за Университатя, като тимът се намира на 3-ото място в плейофната група и на практика няма шанс да изпадне от елита. Днешната победа пък изкачи ЧФР Клуж начело в таблицата, макар и с равни точки с Университатя и ЧСМС Яши - по 36, но с по-добра голова разлика.