Пеева и Драганов с титли на двойки в Македония, предстоят им финали на сингъл

Продължава великолепното представяне на Стела Пеева ("Авеню" Бургас) и Драгомир Драганов ("15-40") на турнира до 12 г. в Битоля (Македония), който е от трета категория на Тенис Европа.

И двамата се класираха за финалните срещи на сингъл. Пеева продължи напред без игра, тъй като съперничката й Юлия Андреа Йонеску (Румъния) се отказа. Драго пък даде само два гейма на представителя на домакините Илин Станковски за 6:0, 6:2. Така в петък техни съперници ще бъдат сърбите Фатма Идризович и Лука Йованович. Българските таланти не оставиха никакво съмнение в превъзходството си в турнира на двойки, като грабнаха титлите и при девойките, и при юношите.

На финала Пеева и Александра Симева (Македония) се наложиха над Стефания Кировска (Македония)/Яна Стоянова (Македония) с 6:3, 7:6(3). Драганов и партньорът му Борис Мъркев (Македония) бяха още по-категорични срещу македонците Илин Станковски/Йован Тренчевски – 6:4, 6:2.

Самуил Конов пък ще играе на четвъртфиналите на турнира от първа категория на Тенис Европа в Букурещ (Румъния). Състезателят на „Кристи” (Дряново) продължи напред без игра, след като съперникът му Иля Сарафин (Украйна) се отказа. Алекс Ганчев („Железничар 1996”) пък загуби мача си от трети кръг срещу Холгер Витус Нодсков Руне (Дания) с 3:6, 0:6.

На четвъртфиналите при девойките на сингъл няма да има българско присъствие, след като Елена Кралева („Авеню” Бургас), Даниела Димитрова („Виа Тенис Стар”) и Дария Радулова („Августа Траяна”) записаха поражения. Четвъртата в схемата Димитрова отстъпи със 7:6(0), 2:6, 2:6 срещу представителката на Великобритания Ем Джей Чангвереса. Кралева бе надиграна от румънката Симона Огеску със 6:7(5), 3:6. Радулова пък се отказа при резултат 3:6, 0:2 срещу Фатима Ингрид Амарта Кейта (Румъния).

Снимка: bgtennis.bg