Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II - 1:0 /Почивка/

Ганев и Дойчев с по две титли от турнира на НТЛ в Албена

Добромир Ганев и Юри Дойчев си тръгнаха с по две титли от КК „Албена“, където НТЛ гостува за пръв път с турнир, който се проведе между 22 и 24 май.

Първата си титла за турнира Ганев спечели при двойки мъже до 45. Той и неговият партньор Цветан Петков победиха на финала Емил Николов и Пламен Радев след обрат от 0:4 и краен резултат 0:4, 4:2, 10:7. Втората му титла е при смесените двойки, където заедно с Ивелина Петрова спечелиха мача в два доста оспорвани сета срещу Стоян Мирев и Цветелина Андреева – 7:6, 6:4.

Вицешампионът от последното европейско първенство за ветерани в София Юри Дойчев спечели сингъла при мъжете 35+. На финала той победи Емил Николов в два сета – 6:1, 6:1. Дойчев направи дубъл, като спечели и на двойки мъже 45+ в тандем с Атанас Атанасов. На финала те победиха двойката Пейчо Пейчев/Йордан Желев с резултат 6:3, 6:3.

Успешен дебют в сингъла направи и гарда на баскетболния „Черно море“ Пламен Алексиев. Той достигна убедително до финалната права при мъжете 18-35. Алексиев изигра тежък финал със Стоян Мирев – двамата си размениха по един сет, но в третия силите на му не стигнаха и той се отказа при 2:1 в своя полза. До момента Пламен Алексиев има титла от миналогодишно издание на лигата при двойки мъже до 45.

При мъжете 45+ Антон Марков и Пейчо Пейчев повториха финала от първия турнир на лигата за сезона в Санта Марина. Марков се наложи и този път и спечели втора титла на сингъл за годината. Христо Ангелов е победителят при мъжете 55+.

Следващият турнир от календара на лигата е за двойки мъже и смесени двойки, и ще се проведе в Хасково на 11-12 юни, ТК „Хасково“.