Индепендиенте се класира на полуфинал в Копа Либертадорес

Еквадорският Индепендиенте дел Вале продължава своята приказка в турнира Копа Либертадорес, след като елиминира мексиканския Пумас де УНАМ след изпълнение на дузпи. Така Индепендиенте дел Вале за първи път в своята история ще играе на полуфинал в турнира, където ще срещне Бока Хуниорс. Редовното време завърши 2:1 за мексиканците, както победиха и Индепендиенте в първата среща. Стигна се до дузпи и там Артуро Мина се превърна в герой за гостите.

Исмаел Соса даде преднина на Пумас де УНАМ с попадения в 15-ата и в 17-ата минута, след което еквадорците останаха 10 на терена заради червения картон на Луис Аяла в 55-ата минута. Хуниор Еспиноса 10 минути по-късно обаче върна едно попадение и така изравни общия резултат. Той се разписа с магическо изпълнение на фаул и хвърли в екстаз малцината фенове, които пристигнаха в Мексико от предградието на Кито- Санголки. Еквадорците вкараха и при петте си опита от 11-метра, а Артуро Мина заби решаващата. Полуфиналите в турнира са на 6-и и 13-и юли. Другата двойка противопоставя Сао Пауло (Бразилия) и Атлетико Насионал Меделин (Колумбия).