Питсбърг оцеля в 6-ия финал в Източната конференция на НХЛ

Питсбърг продължава борбата за класиране на финала за Купа Стенли, след като оцеля в 6-ия финал на Източната конференция с победа 5:2 като гост над Тампа Бей. Вратарят на гостите Матю Мъри запази мрежата си суха в първите два периода от мача и така помогна за успеха, след като в началото на третата част неговия отбор водеше с 3:0.

Гол на Брайън Раст по-малко от три минути преди последната сирена направи резултата 2:4, което се оказа и решаващото попадение в мача. 53 секунди преди края Ник Бонино на празнза врата оформи крайния резултат.

Седмата и решаваща среща е в четвъртък в Питсбърг, където обаче Тампа Бей има две победи от три срещи.

Сидни Кросби подаде за първия гол в мача, дело на Фил Кесел малко преди края на първата част, а през втората сам вкара за 3:0. Защитникът Крис Летанг се разписа в 7:40 минута на втората част след подаване на Конър Шийри за 2:0, като това е второто му попадение в плейофите.

За домакините в началото на третата част два пъти беше точен Брайън Бойл, като особено ефектно беше второто му попадение и общо четвърто в плейофите. Той получи пас от защитника Слейтър Куккук и се вклини от ляво, като още с второто повеждане изстреля шайбата във вратата на Мъри.