Скоростни действия на Халеп и Радванска, Мугуруса се поизмъчи с №38 в света

Финалистката от 2014 година Симона Халеп започна по убедителен начин участието си на Откритото първенство на Франция по тенис. Поставената под номер 6 в основната схема румънка се наложи с 6:2, 6:0 срещу Нао Хибино (Япония) след само 45 минути престой на корта в двубой от първия кръг в Париж. Следващата съперничка на 24-годишната Халеп ще бъде определенa от срещата между Зарина Диас и Карина Витхьофт. В първия сет пробивите бяха четири. Три от тях влязоха в актива на румънската представителка, която контролираше изцяло събитията на корта. Във втория сет доминацията на Халеп продължи и тя не даде нито гейм на 71-ата в света японка. Румънката завърши срещата с 16 печеливши удара срещу 18 за Хибино, но непредизвиканите грешки на 21-годишната азиатка бяха повече. Тя се отчете с 18, а Халеп направи 11. Равенство имаше при двойните грешки - по 2.

Без проблеми място във втория кръг на "Ролан Гарос" си осигури и номер 2 в схемата Агниешка Радванска. 27-годишната полякиня даде само два гейма на 120-ата в света сръбска представителка Бояна Йовановски. Радванска започна ударно двубоя и реализирайки три пробива в първата част, спечели сета за половин час с 6:0. Във втората част Йовановски допусна още два брейка за 0:1 и 1:4, което предреши изхода на мача. В следващата фаза полякинята ще мери сили с Каролин Гарсия (Франция).

Поставената под номер 4 в схемата Гарбине Мугуруса (Испания) изоставаше със сет, но постигна обрат срещу 38-ата в света Анна Каролина Шмиедлова (Словакия). Испанката загуби подаването си за 1:3 в първия сет и след това не се възползва от няколко възможности да върне брейка. Разликата от един пробив се запази и 21-годишната Шмиедлова поведе в частите. Драматична бе развръзката на втория сет, в който имаше общо пет пробива. Мугуруса измъкна много трудно първия си сервис-гейм след цели девет спасени брейкпойнта, след което осъществи пробив за 2:0. В третия гейм обаче испанката загуби подаването си за 1:2, но веднага след това компенсира с брейк за 3:1. Размяната на пробиви продължи и испанката показа колебание при началния си удар в седмия гейм. Както и по-рано в мача, тя съумя веднага да върне пробива - 5:3. След това с гейма на нула Мугуруса изравни сетовете. Решаващата трета част се разви великолепно за испанката. Тя записа два бързи пробива за 4:0 и въпреки че загуби подаването си в шестия гейм, до края Мугуруса се прояви с оше един пробив - за 6:3, който сложи и край на оспорвания мач. Следващата съперничка на световната номер 4 е французойката Миртий Жорж (203-а в световната ранглиста).

Изненадващо поражение на старта в Париж записа Забине Лизицки (Германия). Тя отстъпи в два сета с 2:6, 2:6 срещу Вероника Сепеде Ройг (Парагвай).

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ ОТ ДНЕС МОЖЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!