"Болярите" биха Павликени и са на крачка от "Б" група

Отборът на Етър постигна поредната си победа в първенството на Северозападната „В“ група в мач от 29-ия кръг.

Първата опасност пред една от двете врати бе в 12-ата минута, когато Петър Димитров центрира, но Трифонов се размина с топката. Малко след това домакините за малко не си вкараха автогол. В 26-ата минута Александър Кирилов получи контузия и бе изнесен на носилка. На негово място се  появи Жюлиен Бенков. След половин час игра, Кушев от домакините се възползва от грешка на „виолетовите“, но не успя да прати топката във вратата на Михайлов.

Резултатът бе открит в 35-ата минута, когато Стефан Христов от гостите прати топката във вратата за 0-1. С началото на втората част „болярите“ можеха да увеличат преднината си, но Явор Генчев  от един метър нацели гредата.

В 71-ата минута домакините изравниха чрез Димитър Цонев. Минута по–късно Иван Петков върна преднината на  гостите. Шест минути преди края на мача Любо Генчев направи резултата 1:3.

След този двубой лидер продължава да бъде Етър със 79 точки и голова разлика 96:16.

В следващия (последен) кръг „болярите“ приемат на своя стадион „Ивайло“ Ботев(Луковит).

Стартови състави:

Павликени: Стефанов, Додуров, Свилен Василев, Шипкалиев, Илиев, Цонев, Йорданов, Чешмеджиев, Кушев, Чирпанов, Борислав Иванов

Етър: Михайлов, Минков, Скерлев, Кирилов (28 Бенков), Анев, Трифонов, Явор Генчев, Николов, Байчев(45 Любо Генчев), Христов, Димитров (Ивайло Петков, Иван Петков, Бенков, Любо Генчев, Узунов)