Загорец преклони глава пред Марица (Пловдив)

Марица победи втория до този момент в класирането тим на Загорец (Нова Загора) с 2:0 в мач от 33-ти, предпоследен кръг в Югоизточна “В” група, игран под непрекъснат дъжд на стадиона в пловдивския квартал “Кършияка”. “Жълто-сините” изиграха мъжки двубой и заслужено се поздравиха с успеха, като така свалиха новозагорци от второто място, което те заемаха почти през целия сезон.

Първото полувреме започна с надмощие на пловдивчани, а гостите отправиха първия си удар по посока на вратата на Илия Николов чак в 37-та минута.

Футболистите и щаба на Загорец бяха нервни още от началото, като през цялото време не спряха да репликират и оспорват съдийските решения. Още в началото на двубоя Борислав Никифоров имаше възможност да открие, след удар с глава, но вратарят на новозагорци Евгени Караманов улови. В 7-та Венцислав Гюзелев шутира от границата пред наказателното поле, но Караманов се намеси добре. В 13-та Георги Арабаджиев стреля, но доста високо от целта, а две минути по-късно защитник в черно изби в корнер опасно центриране, насочено към Никифоров. В 17-та минута, след едно центриране Димитър Юруков бе съборен в наказателното поле от защитник, който освен това игра и с ръка и рефера Валентин Железов от Бургас не се поколеба, отсъждайки дузпа.

Гостите дълго протестираха, като се стигна и до бутане на съдията, но той не счете за нужно да изгони провинилите се състезатели. Венцислав Гюзелев хладнокръвно отбеляза от бялата точка за 1:0. Гостите се изнервиха още повече и започнаха да грешат в наглед елементарни ситуации, катоне пропускаха да апострофират съдийте. Те направиха няколко интересни атаки, но така и не достигаха до удар към вратата. В 30-та минута, при една контра, Гюзелев пусна хубав пас към Димитър Юруков, който стреля, но защитник в черно изби. Последваха нови разправии с рефера от страна на гостите, които имаха претенции за засада.

В 37-та минута новозагорци стигнаха до първия си удар, дело на Иван Дяков, но той беше толкова неточен, че предизвика усмивки по трибуните. В 40-та Владислав Ямуков стреля много опасно с глава след центриране от корнер, но топката премина на милиметри от гредата. В 44-та минута, при поредната разправия, Георги Й. Георгиев от Загорец беше изгонен с директен червен картон, въпреки че имаше и жълт на сметката си за ритане на вратаря Николов.

Причина за изгонването стана това, че той се опита да наплюе страничния съдия. При напускането на терена той повтори опита, но отново не успя да уцели. Треньорът на гостите Мирослав Миндев, който е наказан да не играе футбол 1 година заради предишни ексцесии със съдии, също тръгна да се разправя със реферите, но беше усмирен. Увлечени в разправии гостите не показаха нищо до края на полувремето и то завърши 1:0.

През втората част отново Марица беше по-активният тим. Мокрият терен не позволяваше на играчите на двата отбора да покажат потенциала си, но въпреки това мачът остана интересен. В 56-та минута Димитър Юруков стреля опасно, но защитник изби в ъглов удар. В 63-та голмайсторът Гюзелев имаше възможност да удвои, но стражът на гостите Караманов отрази удара му.

В 69-та минута Караманов отново се намеси добре след хубав удар на Борислав Никифоров. В 78-та минута Боби Никифоров напредна от ляво и центрира чудесно в наказателното поле, където Венцислав Гюзелев засече с глава и удвои резултата. До края срещата се доиграваше, макар че гостите не се бяха отказали да атакуват. Ивайло Петров можеше да намали осем минути преди края, но Илия Николов без проблем улови. В 90-та минута, влезлият като смяна Йълмаз Сюлейман отбеляза трети гол, но той не бе зачетен, тъй като беше отсъдена поредната засада през втората част. В даденото от съдията продължение имаше още две интересни ситуации. Първо Георги Георгиев отправи удар от малък ъгъл по посока на вратата на Марица, но Илия Николов отново се справи. Секунди преди края Йълмаз Сюлейман пусна хитър пас към Даниел Спасов в наказателното поле, но до удар не се стигна и срещата завърши при резултат 2:0.

Така Марица записа нови три точки и остава един от най-добре представящи се отбори през пролетта. В последния кръг, идната събота, “жълто-сините” гостуват на тима на Розова долина, който след победата си над Борислав (Първомай) като гост се изкачи на втората позиция изпреварвайки именно Загорец.

Марица има да изиграе и един отложен мач срещу лидера Несебър, но за него все още няма обявена дата от ЗС на БФС. След края на днешната среща, за няколко минути беше пусната пробно новата напоителна система на стадиона.

МАРИЦА: Илия Николов, Алил Кардашев, Димитър Мичков, Мирослав Пушкаров, Красимир Иванов-капитан, Константин Атанасов (Ангел Семерджиев), Георги Арабаджиев (Йълмаз Сюлейман), Петьо Димитров, Борислав Никифоров, Димитър Юруков, Венцислав Гюзелев (Даниел Спасов). Ст.треньор: Стоян Димитров

ЗАГОРЕЦ: Евгени Караманов-капитан, Денислав Атанасов (Веселин Начков), Владислав Ямуков, Пламен Димитров, Георги Д. Георгиев, Георги Й. Георгиев, Хайри Мехмед, Коста Янев, Хюсеин Филипов (Веселин Бакърджиев), Иван Дянков, Ивайло Петров (Димитър Андонов).

Главен съдия: Валентин Железов, с помощници Стефан Димитров и Христо Попов и тримата от Бургас. 4-ти съдия: Христос Паликаров - Пловдив. Делегат: Любен Жилков - Пловдив.