Ураган (Бояджик) изненада Евроколеж

Отборът на Евроколеж загуби последното си домакинство за този сезон с 3:5 от състава на Ураган Бояджик в среща от 33-ия кръг на Югоизточна "В" група. Срещата се игра под проливния дъжд този следобед на клубната база в Оризари. Първото полувреме беше за колежани и те заслужено водеха в резултата и изпуснаха няколко чисти положения пред вратата на Любомир Стесранов. Втората част беше за гостите, които обърнаха резултата до 1:3, но пловдивчани успяха да изравнят. В 88-ата мин. Юлий Шекеров вкара за 3:4 и по този начин донесе и успеха на гостите.

Първото полувреме започна вихрено за пловдивчани, като на два пъти Петър Челебиев изпусна да отбележи от 4-5 метра. Първо Серафим Михайлов центрира и нападателят, който беше оставен сам пред малкото наказателно поле, прати топката над напречната греда. В 6-ата мин Караилиев намери Челебиев отново на метри от голлинията, но той отново би покрай вратата. Гостите отвърнаха с пропуск на Шекеров. В 14-ата мин Челебиев нахлу между двама защитници в наказателното поле и беше фаулиран. Сезгин Четин вкара за 1:0.  До края на полувремето домакините още няколко пъти изпуснаха да удвоят.

Втората част започна силно за гостите от Ураган и в 49-ата мин Юлий Шекеров беше изведен зад защитата на колежани и с диагонален удар изравни – 1:1. В 56-ата мин Станислав Савов с далечен удар матира Георги Гешев за 1:2. В средата на полувремето двата отбора си размениха по един гол. Първо Шекеров вкара за 1:3. В 68-ата мин Серафим Михайлов получи една топка зад точката за дузпа и с хубав удар вкара за 2:3.

Осем минути преди края  при една центрирана топка за Петър Челебиев защитникът Красимир Андонов опита да върне с глава към вратаря Стесранов, но топката влетя в мрежата за 3:3. В 88-ата мин Шекеров оформи хеттриката. В 90-ата мин Станимир Димитров с технично изпълнение от фаул оформи крайното 3:5.