Младоците на Литекс изпуснаха победата в Банско

Литекс изпусна победата в Банско след като поведе на домакините с 0-2 след четвърт час игра. Срещата от предпоследния кръг на „Б“ група завърши с реми 2-2, но оранжавите определено могат да съжаляват, че не спечелиха трите точки. Двубоят се игра при неспирен дъжд, но въпреки тежките условия премина в коректен тон. Ловчанлии бяха с отбор, изграден предимно от юноши, подпомогнати от 5 играчи от представителния тим.

Още в 8-та минута Красимир Станоев даде преднина на гостите. Той засече с глава на първа греда центриране на Руменов и вкара за 0-1.

В 16-та минута Валери Христов пресира бранител на домакините, отне му топката и подаде на Милчо Ангелов, който отблизо безпроблемно покачи за 0-2. Малко по-късно нападателят можеше да реши окончателно нещата в мача, но стражът Атанасов спаси удара му. В продължението на първото полувреме при безобидна ситуация защитникът на Литекс Стойчо Атанасов искаше с гърди да свали топката към вратаря Конов, но хлъзгавият терен изигра лоша шега и тя влезе в мрежата на оранжавите.

Ловешките младоци започнаха активно и след почивката и Милчо Ангелов имаше три изгодни ситуации в рамките на десетина минути да се разпише. Два от ударите му профучаха до гредата, а веднъж той излъга отбраната и вратаря, но се засуети и не можa да стреля.

Играчите на Банско постепенно се поокопитиха и тръгнаха да изравняват резултата. В 67-та минута Алекс Конов показа класа при диагонален шут на Боби Хазуров. В 71-та минута юношата на Литекс Георги Търтов се озова на стрелкова позиция от зоната на дузпата, но реши да дриблира и атаката пропадна.

Устремът на домакините доведе до наказателен удар в тяхна полза в 85-та минута, а от бялата точка Хазуров не сбърка и оформи крайното 2-2 в динамичния и оспорван сблъсък.

Банско – Литекс 2-2

0-1 Красимир Станоев (8)

0-2 Милчо Ангелов (16)

1-2 Стойчо Атанасов (45)-автогол

2-2 Борислав Хазуров (85)-дузпа

Съставът на Литекс: Александър Конов, Стойчо Атанасов, Кристиян Славов (78-Виктор Мицаков), Мартин Симеонов, Ангел Лясков, Красимир Станоев, Румен Руменов, Васил Шопов, Георги Търтов (86-Йоан Петров), Валери Христов, Милчо Ангелов

Снимка: pfclitex.com