Локо (Пд) удари Черно море, "Лаута" ще вика за ЦСКА и Монтана (видео)

Отборът на Локомотив (Пловдив) победи с 2:1 Черно море в града на седемте тепета. Мартин Камбуров и Дани Кики бяха точни за домакините, а Георги Илиев реализира гола за тима от Варна. Двубоят започна с натиск на "смърфовете" и в осмата минута Камбуров опита здравината на горната греда с чудесен шут.

В 12-ата минута обаче асът на Локомотив опъна мрежата - 1:0. Нападателят вкара своето 18-о попадение от началото на сезона, с което приближава към своя пети голмайсторски приз в родния шампионат. Марто засече по красив начин центриране на Крум Стоянов отляво и с малко помощ от страничния стълб откри резултата. В 25-ата минута бившият национал се откъсна от защитата на "моряците", но изстрелът му бе спасен от сръбския вратар Александър Чанович. Малко след това работа имаше и за стража Ясин Ел Харуби.

През второто полувреме Черно море стигна до изравняване в 55-ата минута. Капитанът на гостите Георги Илиев завърши с нисък удар многоходова акция на колегите си. В 59-ата минута обаче същото "упражнение" повториха и футболистите на Илиан Илиев. Стоянов записа втора асистенция на сметката си. Този път той намери точно Дани Кики и опитният халф порази целта - 2:1 за Локо. В 72-ата минута Чанович направи ефектен плонж преди да избие страхотна тупалка на Камбуров.

"Смърфовете" вече имат 46 точки, с колкото разполага и Славия в битката за четвъртото място. В последния кръг Локомотив играе срещу Пирин (Благоевград), а "белите" приемат Монтана в София. На предстоящия финал за Купата на България пък почитателите на клуба от "Лаута" ще трябва да стискат палци за ЦСКА срещу Монтана. Ако "армейците" спечелят трофея, четвъртият от "А" група ще се класира за Лига Европа. За последно пловдивчани участваха в европейския турнир през лятото на 2012 г., когато отпаднаха от холандския Витес.

Локомотив (Пд) - Черно море 2:1