Рилски спортист спечели бронза в НБЛ

Отборът на Рилски спортист (Самоков) спечели бронзовите медали в Националната Баскетболна Лига през сезон 2015/16, след като тази вечер възпитаниците на Росен Барчовски се наложиха при визитата си на Спартак (Плевен) със 79:65 и по този начин спечелиха малкия финал в родното първенство с 2:0 победи.

Антъни Гуджино беше най-полезен за самоковци с 18 точки и 16 борби, а Йордан Бозов и Франк Търнър добавиха съответно по 17 и 16 точки.

Урош Величкович беше най-резултатен за домакините – 17 точки, а Димитър Маринчешки и Адриян Секулов добавиха съответно по 13 и 11 точки.

Домакините от Плевен започнаха добре срещата и поведоха с 4:0 след точни стрелби на Николов и Величкович, но до средата на първата четвърт самоковци успяха да стопят изоставането си, а до края на периода Търнър и Бозов изведоха Рилецо напред – 19:15. През вторите десет минути възпитаниците на Росен Барчовски контролираха събитията на терена и бързо стигнаха до двуцифрен аванс, който се запази до края на първото полувреме – 40:28.

В първите пет минути на второто полувреме баскетболистите на Рилецо използваха по-добре шансовете си и увеличиха преднината си до 18 точки – 51:33, но след това домакините от Спартак поеха инициативата и до края на третата част момчетата на Александър Дяковски  успяха да стопят пасива си отново до 12 точки – 43:55, с което съхраниха шансовете си за обрат.

Случилото се в последните минути на третата част определено стресна играчите на Рилски спортист, които вдигнаха оборотите в началото на заключителната четвърт и резултата не закъсня – 73:51 при 3:32 минути до края. В оставащото време гостите намалиха темпото и Спартак отново започна да топи разликата, но времето бе прекалелно малко за обрат и последния съдийски сигнал прозвуча при 79:65 в полза на Рилски спортист.

Спартак – Рилски спортист 65:79 (15:19; 13:21; 15:15; 22:24)

Спартак: Секулов 11, Величкович 17, Николов 6, Савич 6, Маринчешки 13 (Титов, Кръстев 3, Франсис 9, Станчев)

Рилски спортист: Търнър 16, Георгиев 2, Бозов 17, Гуджино 18, Петрос (Бързаков 2, Иванов 9, Стоянов 2, Кери 8, Милов 2, Тодоров, Киров 3)