Холандия разгроми Италия с 3:0 и поведе в Токио

Холандия нанесе първа загуба на Италия от началото на олимпийската квалификация за жени, която се провежда в Токио, Япония.

Воденият от италианския селекционер Джовани Гуидети тим на Холандия се наложи с категоричното 3:0 (25:21, 25:21, 25:14), като най-резултатна бе основната им нападателка Лонеке Слоетйес с 22 точки (2 блокади). За Италия Антонела Дел Коре отбеляза 13 (1 блокада, 3 аса), а Офелия Малинов се появи в игра само в третата част.

В друг мач от днешния ден Южна Корея записа нова победа - този път с 3:1 (18:25, 25:22, 25:14, 25:21) срещу Перу. Азиатките отбелязаха цели 16 точки от блокада срещу едва 3 за южноамериканките. Топ реализатор в срещата бе Анхела Лейва, която записа 23 точки (1 ас) за Перу, а звездата на Корея Ким Йеон-Кунг отбеляза 19.

Отборът на Тайланд нямаше проблеми с аутсайдера в турнира Казахстан и постигна лека победа с 3:0 (25:18, 25:19, 25:15)

В последния мач от днешната програма Япония спечели с 3:0 (25:22, 25:16, 27:25) срещу Доминикана пред 10 000 зрители по трибуните на "Метрополитен Джимнейзиъм" в Токио. С 21 точки се отличи Мию Нагаока.

Във временното класиране начело излезе отборът на Холандия с 4 победи и 12 точки. Същият актив, но по-лошо геймово съотношение имат Южна Корея и Италия. Домакините от Япония са на четвърто място, също с 4 победи, но с точка по-малко.

За Игрите в Рио се класират първите три отбора в класиранет + най-добрият азиатски тим.