Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Младите "лъвове" отстъпиха пред Франция

Младежкият национален отбор до 21 години отстъпи с 0:1 пред Франция в първия си мач от турнира в Тулон. Младите "лъвове" дадоха сериозен отпор на домакините, които стигнаха до победата с гол на Гюираси едва в 71-ата минута. Като цяло французите бяха доста по-активни и създадоха повече положения пред вратата на Китанов, който направи отлично впечатление с няколко великолепни намеси.

Първата възможност за нашия тим пък беше едва в 16-ата минута,когато Георгиев пробва да изненада стража на домакините. С успеха Франция оглави класирането в група А,като изпревари чехите, които по-рано през деня надвиха Мексико с 2:1.