Страхил Попов и Касъмпаша приключиха сезона с гръмка победа

Българският национал Страхил Попов игра цял мач за Касъмпаша при разгромната победа с 6:0 като гост на Трабзонспор в последния кръг на турското първенство. Другият българин в тима от Истанбул - Васил Божиков, остана на резервната скамейка. Касъмпаша завърши сезона на 7-о място и не успя да се класира за Лига Европа, а Трабзонспор изпрати една от най-слабите си кампании през последните години и финишира едва на 12-а позиция.

Ерен Дердийок отбеляза два гола до почивката за гостите, а между неговите попадения се разписа и Йонатан Дел Вале. В последните 7 минути Касъмпаша наниза нови три гола във вратата на безпомощните домакини. Техни автори станаха Езекил Скарионе, Адем Буюк и Тити.

Галатасарай разби също с 6:0 Кайзериспор и завърши с точка пред Касъмпаша. От Сюпер Лиг изпаднаха Сивасспор, Ескишехирспор и Мерсин.