България помете и Белгия и спечели турнира в Краков (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Волейболистите от националния отбор на България спечели силния международен приятелски турнир Мемориал "Хуберт Вагнер" в Полша. Момчетата на селекционера Пламен Константинов биха категорично Белгия с 3:0 (25:10, 25:22, 25:23) в последния си мач на турнира, игран тази вечер пред около 3000 зрители в зала "Таурон Арена" в Краков.
България - Белгия 3:0
Така българите завършиха с 3 победи от 3 мача и 7 точки и независимо от изхода от последната среща на турнира между домакините от Полша и Сърбия по-късно тази вечер, ще спечелят купата. Белгия пък завърши на последното 4-о място без нито една победа и само една единствена спечелена точка.
Първият гейм на срещата започна отлично за българите, които бързо поведоха с 3:0 след серия от силни сервиси на Николай Пенчев. Разликата нарасна до 7:2 след мощен ас на Цветан Соколов и контра на разпределителя Георги Сеганов. Въпреки тайм-аута за треньора на Белгия Доминик Бейенс, техническото прекъсване дойде при 8:2 за "трикольорите" след отличен блок на капитана Виктор Йосифов. Последваха нови два аса на Цецо Соколов и блокади на Методи Ананиев и Йосифов и 12:2. Преднината на България нарасна до убедителното 16:3. Резултатът стана 18:3 след поредна грешка на белгийците и блок на Сеганов. В крайна сметка България без проблеми взе гейма с разгромното 25:10 след бърза атака през центъра на Йосифов.
И втората част тръгна добре за "трикольорите", които дръпнаха 4:0 след аут на Франсоа Лекат, блокада и контра на Теодор Тодоров и блок-аут на Цецо Соколов. Въпреки тайм-аута за Доминик Бейенс и Белгия, България запази преднината си до 8:4 след атака-пайп на Ники Пенчев. Постепенно белгийците успяха да изравнят при 10:10 след няколко грешки в посрещане и защита на България. Двата тима продължиха равностойно до второто техническо прекъсване, което дойде при минимална преднина за "лъвовете" - 16:15 след страхотен единичен блок на Виктор Йосифов. Последваха два мини обрата и 18:17 за България след контраатака-пайп на Методи Ананиев. Разликата леко нарасна при 21:19 след ас на Ники Пенчев. Момчетата на Пламен Константинов успяха да затворят гейма в своя полза при 25:22 след контра на Цецо Соколов.
В началото на третия гейм Белгия поведе с 3:1 след атака на Арно Ван Де Велде и единичен блок на Пиетер Верхеес. Постепенно България стигна до равенство при 6:6 след ас на Виктор Йосифов. Техническата пауза дойде при 8:7 за "червените дяволи" след грешка на Ники Пенчев. Последваха отлични блокади на Цецо Соколов и Теодор Тодоров и мощна контра на Методи Ананиев - 10:8 за "лъвовете" и тайм-аут за Доминик Бейенс. Постепенно Белгия изравни при 12:12 след атака на влезлия като резерва Сепе Бетенс и контра блок-аут на Кевин Клинкенберг. Играта продължи точка за точка до 16:15 за България след грешка от сервис на Клинкенберг. Последваха атака и блокада на Герт Ван Вале, който влезе като резерва, и 17:16. Разликата леко нарасна до 19:17 след грешка на Виктор Йосифов, което накара Пламен Константинов да поиска прекъсване. Българите изравниха при 20:20 след атака на Цецо Соколов и блокада на Йосифов и дори поведе с 22:20 след усшешни контри на Ники Пенчев и Соколов. В крайна сметка България спечели гейма с 25:23 след контра блок-аут на Цецо Соколов, а с това мача с 3:0 и целия турнир.
Пореден страхотен мач за българския тим изигра Цветан Соколов, който заби 20 точки (2 блока, 3 аса и 54% ефективност в атака) за победата. Капитанът Виктор Йосифов пък добави още 14 точки (9 блока!!!, 2 аса и 60% ефективност в атака) за успеха. За белгийците Пиетер Верхеес се отчете с едва 8 точки.
БЕЛГИЯ - БЪЛГАРИЯ 0:3 (10:25, 22:25, 23:25)

БЕЛГИЯ: Матиас Валкиерс 1, Йолан Кокс 7, Франсоа Лекат 3, Кевин Клинкенберг 6, Арно Ван Де Велде 5, Пиетер Верхеес 8 - Себастиан Дюмонт-либеро (Зандер Деповере, Томас Конингс, Лиенерт Коземанс, Герт Ван Вале 4, Сепе Бетенс 1, Йеле Рибенс-либеро)
Старши-треньор: Доминик Бейенс
БЪЛГАРИЯ: Георги Сеганов 3, Цветан Соколов 20, Методи Ананиев 6, Николай Пенчев 5, Виктор Йософов 14, Теодор Тодоров 7 - Владислав Иванов-либеро (Тодор Скримов, Трифон Лапков)
Старши-треньор: Пламен Константинов.

ГАЛЕРИЯ от мача БЕЛГИЯ - БЪЛГАРИЯ 0:3 - ТУК!!!