ЦСКА затвърди хегемонията - разправи се с Витоша (Бистрица) в дербито на "В" група(видео)

ЦСКА за пореден път затвърди превъзходството си във "В" група, след като днес надигра с 2:0 втория Витоша (Бистрица) в отложен мач от 28-ия кръг на Югозападната "В" група. Резултатът откри Станислав Маламов в 48-ата минута, а в 88-ата минута Самир Аясс удвои.

Успехът обаче не дойде чак толкова лесно, тъй като през по-голямата част от двубоя срещата бе равностойна, като и символичните домакини имаха два-три шанса да отбележат.

Първото по-сериозно положение бе пред вратата на червените. В 6-ата минута Кочилов шутира от 27 метра, Господинов изпусна топката, но поправи грешката си успявайки да я улови преди футболист на домакините да направи добавка.Витоша (Бистрица) - ЦСКА
Армейците отговориха с два удара на Цветков и Галчев, които излязоха в аут. След половин час игра ЦСКА създаде първата си по-опасна ситуация. Тя дойде след силен изстрел на Цветков, който рикошира в крак на бранител, но стражът на домакините Иванов демонстрира добър рефлекс и изби в корнер.

В 35-ата минута армейците получиха право да изпълнят фаул пред наказателното поле на Витоша, Галчев шутира силно по земя, но покрай десния стълб на Иванов.

До края на полувремето футболистите на Христо Янев отправиха още два изстрела с глава, но те не затрудниха Михаил Иванов и логично първата част приключи при 0:0.Витоша (Бистрица) - ЦСКА
В началото на втората част армейците осъществиха натиск, който даде резултат в 48-ата минута. Тогава след центриране отляво последва сериозно разбъркване в малкото наказателно поле на домакините. В мелето най-съобразителен се оказа Станислав Маламов, който с шут от 6-7 метра не остави шанс на Иванов - 1:0 за ЦСКА.

В 55-ата минута Витоша като по чудо не изравни. Димитър Панталеев излезе очи в очи срещу Господинов и стреля силно, но армейският страж спаси.Витоша (Бистрица) - ЦСКА

Постепенно домакините изнесоха играта в по-предни позиции и започнаха доста по-често да поглеждат към противниковата врата. В някои ситуации пред футболистите на Костадин Ангелов дори се откриха нелоши възможности, но бъркаха или при последния пас, или стреляха неточно.

Така се стигна до 88-ата минута, в която след бърза контраатака Самир Аясс засече отблизо центриране отдясно за 2:0, с което уби интригата в двубоя. До края на срещата ЦСКА можеше да вкара и трети гол, когато центриране на Момчил Цветанов отляво намери непокрития Костадин Хазуров, но таранът на червените стреля от 5-6 метра в ръцете на изигралия отлични 90 минути вратар на домакините Михаил Иванов.

ВИТОША - ЦСКА 0:2