Страхотен обрат и дузпи донесоха Купата на Румъния за ЧФР Клуж

Отборът на ЧФР Клуж е новият носител на Купата на Румъния. Тимът триумфира след страхотен обрат от 0:2 до 2:2 на финала срещу Динамо (Букурещ) и в крайна сметка победи след изпълнение на дузпи.

Нищо не подсказваше подобно развитие на мача през първото полувреме, когато Динамо поведе с 2:0. Гнохере откри резултата от дузпа в 23-ата минута, а Бикфалви удвои в 36-ата минута.

През втората част обаче ЧФР Клуж показа характер и още в 47-ата минута Хуан Карлос намали резултата, а истинската драма настъпи в самия край на срещата, като в 89-ата минута Лопес доведе нещата до 2:2 и прати мача в продължения.

В допълнителните 30 минути двата тима не си вкараха голове и така победителят трябваше да бъде определен с дузпи. При 11-метровите удари играчите на ЧФР Клуж показаха по-здрави нерви и с 5:4 точни удара стигнаха до успеха. Така клубът прибави 4-ата Купа на Румъния във витрината си.