Turkish Airlines World Golf Cup стартира тази сутрин в Правец

Първият турнир, провеждан в България, от Световната голф аматьорска голф купа - Turkish Airlines World Golf Cup, стартира тази сутрин в Pravets Golf Club. 57 участника стартираха с шотгънв Pravets Golf Club, а форматът на състезанието бе индивидуален стейбълфорд. Tурнирът е последният от поредицата квалификационни турнири за световната аматьорска купа на Turkish Airlines. Сериите се провеждат в целия свят, в дестинации, включително Хонг Конг, Великобритания, Южна Корея, Япония, Китай, Испания, САЩ, Португалия, Италия , Франция, Гърция, Аржентина, Бразилия и Турция. Победителите от всички турнири ще имат възможността да участват в Гранд Финала в Анталия през ноември тази година.

В продължение на една седмица победителят от състезанието днес - Николай Андреев с 40 стейбълфорд точки, ще може да се състезава на финала на Turkish Airlines World Golf Cup, както и да участва в Про Ам турнир заедно с топ голф състезатели. Оспорвани бяха второ и трето място, където след по-добър резултат на последните 9 дупки втори се класира Атанас Голомеев, следван от Янаки Янакиев, и двамата с 36 точки. Най-добър грос стейбълфорд резултат показа Стефан Кралчев - 31 точки. Награда за най-близо до флага получи Роби Бийтчър - при мъжете, и Мариана Николова - при жените. Маркетинг мениджърът на Turkish Airlines Гулша Ердим поздрави победителите и връчи наградите.