Левски отново би Берое при набор 2002 и спечели турнир

Тимът на Левски спечели турнира за деца, родени през 2002 година, по повод на празненствата по отбелязването на 100-годишния юбилей на Берое. Специалната надпревара се проведе вчера и днес на спортната база Бероe, а днес от 17 часа се състоя и финалът на стадиона под Аязмото. Турнирът бе организиран със съдействието на РЕФАН – парфюмерия и козметика.

В заключителния двубой на турнира съставите Берое и Левски повториха финала за Купата на БФС при същите набори, състоял се преди седмица в Пловдив, когато "сините" спечелиха с 3:1, но днешната среща се отличи с повече динамика и множество положения пред двете врати.

Въпреки това през първото полувреме на стадиона под Аязмото попадение така и не падна и двата състава подновиха играта след почивката при нулево равенство.

Три минути след подновяването на играта Никола Маринов бе изведен чудесно в коридор, оставайки очи в очи със стража на гостите, отразил удара, но впоследствие топката попадна в Христо Христов, който от непосредствена близост откри резултата – 1:0.

В 41-ата минута центрирана в наказателното поле топка бе засечена с глава от Радослав Гайдев и тя влезе в мрежата на беройци за 1:1.

Равенството в резултата обаче продължи само две минути, след като Никола Маринов бе изведен зад отбраната на гостите и с премерен изстрел порази целта на Левски за 2:1.

В 52-ата минута от неразбирателство в защитата на Берое се възползва Богдан Костов, който от непосредствена близост прати топката в мрежата за 2:2.

При равенство 2:2 завърши редовното време и носителят на трофея Beroe cup 2016 трябваше да бъде определен чрез изпълнение на дузпи.

Първи изпълянява гостите от Левски, като точни за „сините“ бяха всички изпълнители – Хари Денков, Мартин Петков, Стефан Стефанов, Владимир Сиромахов и Радослав Гайдев, а младите беройци отбелязоха четири от петте дузпи чрез Пламен Пенев, Никола Маринов, Виктор Ангелов и Ивайло Христов, а последният удар бе пропуснат от Божидар Пенчев.

На тима на Левски купата бе връчена от заместник-кмета на Община Стара Загора Красимира Чахова, а останалите участници в турнира наградиха Станимир Стойчев, общински съветник, Иван Гаджев, треньор в детско-юношеската школа, и Ваня Джаферович, маркетинг директор на Берое.

По-рано през деня сръбският Напредак надделя на Шериф с 4:3 след изпълнение на дузпи и се награди с бронзовите отличия, а със същия резултат, отново след 11-метрови удари, Етър победи Славия в спора за 5-ото място, като и двата двубоя завършиха при нулево равенство в редовното време.

индивидуални отличия:
голмайстор на турнира: Богдан Костов („Левски“ 2002)) – 3 гола
най-добър играч: Никола Маринов („Берое“ 2002)
най-добър вратар: Матея Бъркич („Напредак“ 2002 (Крушевац, Сърбия))

Берое 2002 – Левски 2002 2:2 (4:5 след дузпи)
голмайстори:

1:0 Христо Христов 33′, 1:1 Радослав Гайдев 41′, 2:1 Никола Маринов 43′, 2:2 Богдан Костов 52′

при дузпите:

2:3 Хари Денков, 3:3 Пламен Пенев, 3:4 Мартин Петков, 4:4 Никола Маринов, 4:5 Стефан Стефанов, 5:5 Виктор Ангелов, 5:6 Владимир Сиромахов, 6:6 Ивайло Христов, 6:7 Радослав Гайдев, 6:7 Божидар Пенчев –