Павлюченко се събуди и наказа бившия си отбор (видео)

Бившият руски национал Роман Павлюченко отбеляза първия си гол с екипа на Кубан. Той обаче беше много важен, защото донесе на тима от Краснодар ценна победа с 1:0 като гост на Локомотив (Москва), която запази шансовете му да се спаси от изпадане. Павлюченко се разписа от дузпа в 79-ата минута и нанесе трето поредно поражение на "железничарите", за които игра между 2012 и 2015 година.

Кубан беше в серия от 4 поредни загуби, но днес се възползва от демотивацията в редиците на Локо и измъкна трите точки. По този начин отборът на Станислав Манолев, който и днес остана на резервната скамейка, отново мина пред Анжи в класирането. Кубан има 23 точки, Анжи е с 22, а намиращите се в зоната за баражи Уфа и Мордивия също за застрашени с по 24 пункта.
Първото полувреме премина при тотално надмощие на домакините, но пропуски направиха Алексей Миранчук и Александър Самедов. Младокът Рефат Жемалетдинов също беше активен, за разлика от Петър Шкулетич, който логично беше сменен на почивката от Есекиел Хенти.

Локо атакуваше, а Кубан с мъка удържаше нулевото равенство. С напредването на времето обаче гостите станаха по-смели и дочакаха своя шанс. В 78-ата минута Ведран Чорлука фаулира в наказателното поле Владимир Лобкарьов и реферът посочи бялата точка. Левият бек на Локомотив Виталий Денисов се приближи до Павлюченко и му прошепна, че ще пропусне, но опитният нападател запази самообладание и превърна дузпата в гол.